ابزار وبمستر

توليد ماده اوليه داروي ايراني ام اس كه انحصار اسرائيل را شكست
معرفی وبلاگ
بازدید کننده ی گرامی؛ این وبلاگ با توجه به نامگذاری امسال به عنوان سال "تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی" توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی، در جهت گسترش و حمایت از تولیدات داخلی و ملی ایجاد شده است. شما عزیزان نیز با بیان نظرات و به خصوص انتقادات خود می توانید در جهت بهتر شدن وبلاگ با ما همکاری فرمایید.
صفحه ها
دسته
آرشیو
لینک دوستان
پیوندهای مرتبط
لوگوی وبلاگ ما

ذائقه ایرانی ، کالای ایرانی

لوگوی دوستان
ابزارها و برنامه ها
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 844377
تعداد نوشته ها : 253
تعداد نظرات : 9
 حمايت از توليد ملي
این سایت را حمایت می کنم
کلیپ صوتی وبلاگ
در گفتگو با مهر عنوان شد؛
توليد ماده اوليه داروي ايراني ام اس كه انحصار اسرائيل را شكست


مديرعامل شركت داروسازي اسوه، از توليد ماده اوليه داروي "گلاتيرامر" براي بيماران مبتلا به ام اس در كشور خبر داد كه تاكنون در انحصار اسرائيل بوده است.

دكتر عباس كبريايي زاده در گفتگو با خبرنگار مهر، از اين دارو به عنوان يكي از سه داروي مطرح در درمان بيماران ام اس در دنيا نام برد و افزود: داروي "گلاتيرامر" جزو پرفروش ترين داروهاي بيماري ام اس در آمريكاست.

وي اظهارداشت: اين دارو هم اكنون با نام "اسويمر" در داخل توليد مي شود.

عضو هيئت مديره انجمن علمي داروسازان ايران، يكي از ويژگيهاي اين دارو را مصرف آن در دوران بارداري دانست و گفت: اين دارو بر روي سيستم ايمني بدن تاثير مي گذارد و از عود بيماري جلوگيري مي كند.

كبريايي زاده با اعلام اينكه بيماران ايراني تا قبل از توليد اين دارو در كشور از مصرف آن محروم بودند، افزود: اين دارو چون در انحصار اسرائيل بود، امكان واردات آن را نداشتيم كه بعد از توليد آن در داخل، توانستيم علاوه بر شكستن انحصار توليد اين دارو در دنيا، بيماران ام اس در كشورمان نيز از مزاياي خاص اين دارو بهره مند شده اند.

مديرعامل شركت داروسازي اسوه ادامه داد: داروي ايراني از سال گذشته وارد بازار دارويي كشور شده و هم اكنون ايران به عنوان سومين توليد كننده اين دارو در دنيا شناخته مي شود.

وي با اعلام اينكه ماده اوليه اين دارو در حال حاضر از كشور هند وارد مي شود، تاكيد كرد: پيش بيني كرده ايم تا اوايل سال آينده توليد ماده اوليه اين دارو در داخل آغاز شود.

منبع: خبرگزاري مهراشتراک این مطلب در :

X